Перейти к содержимому

Фотография

Професія репетитора. Що потрібно знати молодим спеціалістам?

* * * * * 1 Голосов Репетитор

В этой теме нет ответов

#1
Ольга Друзюк

Ольга Друзюк

  Администратор

 • Администраторы
 • 6 сообщений
 • ГородРівне

Репетитор - це людина, що продає не тільки знання, а й своє вміння пояснити матеріал, професійно орієнтуватися у вимогах різних систем навчання і критерії оцінки, вміння спілкуватися з дитиною. Далеко не кожен володар порівняно великих знань по шкільному предмету здатний стати репетитором.


Ця професія відносно високо оплачується і вимагає віддачі відповідно ціною. Відповідальність, пунктуальність, грамотна і чітка мова, терпіння - всі ці якості доведеться запастися в повній мірі. Отже, якщо Ви хочете стати репетитором, Вам слід почати з головного. 1. Чітко визначте свою професійну область: предмети і групу учнів. Наприклад, якщо ви хочете викладати математику, слід окремо розглянути такі дисципліни, як алгебра, геометрія, вища математика. Особливо це важливо для репетиторів, які займаються навчанням студентів: такі дисципліни, як "фізична географія" та "соціальна географія" в різних ВУЗах мають дуже мало спільного. Також слід визначитися з віком і статусом навчання клієнтів, з якими ви готові працювати: школярі 5-11 класів, тільки початкова школа, старші школярі і студенти 1-2 курсів - все це приклади правильного визначення потенційних учнів.

 2. Вибираючи предмети і групу учнів, переконайтеся, що ви повністю, досконально знаєте матеріал обраних предметів для даної групи учнів. Ви продаєте свої знання і вміння - а значить, повинні їх мати.


  Крім того, слід врахувати специфіку молодших класів: погоджуючись навчати дітей 1-5 класів, ви гарантуєте в першу чергу не знання предмета, а вміння знайти підхід до дитини, зацікавити його, виявити проблеми (нерідко психологічного характеру). Тут Ви - більш педагог і вихователь, ніж носій певних знань. Така робота традиційно вважається більш складною і не рекомендується новачкам. 3. Визначтеся зі специфікою своїх послуг. Допомога в засвоєнні шкільної програми, швидке усунення прогалин в знаннях, підготовка до контрольних, підготовка до зовнішнього тестування або ДПА, допомога у вирішенні домашніх завдань, цілеспрямоване поліпшення успішності (оцінок), підготовка до іспитів у ВНЗ, заняття по додатковому (позашкільної) матеріалу, розвиток інтересу до предмета. З цього списку слід вибрати ті види навчання, які підходять особисто вам з урахуванням пункту 1. Список можна і продовжити, оскільки робота репетитора дуже специфічна і індивідуальна.

Допомога в засвоєнні шкільної програми. Найчастіше це регулярні заняття 1-3 рази на тиждень протягом від місяця і більше. Репетитор "супроводжує" учня в його шкільному навчанні, пояснює незрозумілі моменти, відповідає на питання і стежить за успішністю. Такий варіант навчання можливий, якщо Ви маєте в своєму розпорядженні своїм часом на місяці вперед і впевнені, що готові до роботи на регулярній основі. Репетиторів-студентам слід в такому розкладі враховувати свою власну сесію, в період якої регулярні зустрічі скрутні.


Швидке усунення прогалин в знаннях. Найчастіше застосовується, якщо дитина прохворів якісь теми або просто серйозно "запустив" навчання. В цьому випадку заняття проводяться 3-7 разів на тиждень. Така інтенсивність має свої плюси і мінуси. Плюсом, безумовно, є можливість заробити побільше за порівняно малий термін. Мінусом - необхідність повної віддачі на цей час і неможливість планувати його на свій розсуд. Крім того, Ви повинні бути впевнені в результаті і швидкості своїх пояснень.


Підготовка до контрольних робіт. Зазвичай включає в себе обмежену кількість занять (1-5) з метою підготовки до конкретної контрольної роботи. Заняття будуть проходити часто і недовго, іноді оплата проводиться після оголошення результатів контрольної роботи. Необхідно добре ознайомитися з критеріями оцінки роботи.


Підготовка до ЄДІ або ДПА. Дані форми іспитів є стандартними в нашій країні і одночасно дуже важливими для школярів. Завдання в них типові і складені з метою виявити ступінь володіння школярем конкретними, визначеними методами та інформацією. Тому репетитора, який береться готувати школяра до ЄДІ або ДПА в обов'язковому порядку слід ознайомитися з типовими варіантами іспиту з даного предмету поточного року, критеріями балловой оцінки і типовими помилками школярів для даного іспиту. Навчальні матеріали - спеціальні книжки для підготовки - обов'язково повинні бути в наявності у репетитора або школяра.


Підготовка до іспиту у ВНЗ. Цей варіант ідеально підходить для репетиторів, що проходили навчання у ВНЗ тієї ж спеціальності і дуже погано підходить іншим. Це пов'язано в вимогою з пункту 2 - вимогою досконального знання програми. Перед згодою взятися за таку роботу слід переглянути списки квитків до іспиту.


Заняття по додатковому матеріалу. Олімпіадний матеріал даного предмета, додаткові відомості та цікаві нюанси науки. Як правило, попит на даний варіант занять невеликий і найчастіше виходить від батьків школярів-відмінників. Такі учні добре сприймають будь-яку інформацію, яку дає їм репетитор, але одночасно з цим вимоги до матеріалу істотно підвищуються. Перед кожним таким заняттям репетитора потрібно готувати нову тему для обговорення з учнем.Підвищення інтересу до даного предмету - завдання суто творче і кожен репетитор виконує його як може, в міру своєї фантазії і здібностей. Найчастіше цей вид роботи супроводжує будь-якій з наведених вище.


 • Ольга Друзюк это нравитсяОтветить  


Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных